Ze zwalczaniem chwastów w ziemniakach nie będziemy mieć problemów. dostępnych jest wiele herbicydów, które idealnie radzą sobie z niszczenie liści i korzeni chwastów.

Jednym z chwastów, jakiego trzeba się spodziewać na polu jest perz. To niepozorna roślina, która mamy nawet na trawnikach koło domu. niestety niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze, a to wszystko, dlatego że perz szybko rozsada się od ziemią. Zanim nasze ziemniaki wzrosną to on już zabiera im wodę i wszystkie składniki odżywcze.

Niestety, ale źle się to skończy i nie możemy do tego dopuścić. Długość korzeni na hektarze, jaką osiągnie perz może siekać prawie stu pięćdziesięciu kilometrów. Sami widzimy, że to nie jest chwast, który może u nas zostać. Trzeba go bardzo skutecznie zniszczyć, a wtedy będziemy o wiele bardziej zadowoleni z plonów, jakie uda nam się zebrać. Im więcej ziemniaków tym inwestycja bardziej opłacalna, dlatego naszym zadaniem jest zniszczyć chwasty.

Wybieramy herbicyd do ziemniaków

Herbicydem, który warto wybrać do walki z chwastami w ziemniakach jest RIMEL 25 SG. To środek, który przeznaczony jest dla niektórych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. To, dlatego trzeba zaznajomić się z jego opisem, a wtedy dowiemy się czy dla nas jest odpowiedni. Wystarczy, że użyjemy sześćdziesiąt gramów środa na trzysta litrów wody, a wystarczy to na hektar. Wspominany perz właściwy będzie już wspomnieniem, ale można się również pozbyć chwastnicy jednostronnej czy komosy białej. Te chwasty to norma na polach gdzie mamy ziemniaki, dlatego trzeba się ich szybko pozbyć. Te osoby, które go zastosowały potwierdzają, że było warto. Musimy sprawdzić czy chwasty w ziemniaku znikną po takim herbicydzie. Dobrze dobrany środek na chwasty do sukces dla naszej uprawy. Nie możemy wybierać czegoś przypadkowego tylko coś, co zostało wyprodukowane z myślą o walce z chwastami w ziemniakach. Wtedy będą z tego same pozytywne efekty. jeśli chwasty zostaną na polu i nic z nimi nie zrobimy to nie ma się, co spodziewać, że zbierzemy dużo ziemniaków.