Nowoczesne samochody mają turbosprężarki, które z kolei mają sterowniki. Jedno i drugie może się zepsuć, dlatego trzeba tego pilnować. Jeśli w pewnym momencie podczas jazdy w samochodzie włączy się tryb awaryjny to może znaczyć, że dzieje się coś nie tak ze sterownikiem turbiny.

Dzisiaj naprawa sterownika turbosprężarek jest możliwa, ale trzeba to oddać komuś, kto się na tym zna. Wtedy nie trzeba będzie ciągle tego poprawiać, bo na pewno nam na tym nie zależy. My chcemy naprawić i jeździć dalej. W samochodzie, w którym jest uszkodzony sterownik brakuje też mocy, mogą się zapalać kontroli od świec żarowych. Musimy wtedy działać szybko i nie jeździć z tak uszkodzonym samochodem. Bardzo mocno szkodzimy silnikowi, co widać po ilości spalin, które wydostają się przez rurę wydechową.

Diagnoza i naprawa sterownika turbo
Błędem przy naprawie sterownika jest niesprawdzenie, w jakim stanie jest turbosprężarka. Dokładnie tak samo jest, jeśli ktoś wymienia albo regeneruje turbo, ale zapomina o sterowniku. Wtedy awaria jest tylko kwestią czasu i będziemy znowu zaskoczeni w najmniej oczekiwanym momencie. Lepiej postawić na kompleksową naprawę i sprawdzenie, a wtedy będziemy wiedzieć czy mamy jakieś dodatkowe koszty czy tylko naprawa sterownika wystarczy. Sami diagnozy nie zrobimy, dlatego wybieramy taki warsztat, jaki idealnie się do tego nadaje.

Mają sprzęt i wiedzą gdzie szukać problemu. Można im oddać auto, a bardzo szybko je naprawią i będziemy mogli wrócić na drogę. Tutaj potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i bardzo duża wiedza żeby wszystko było ustawione tak jak wcześniej. Tylko wtedy samochód może odzyskać sprawność, jaką miał wcześniej. Naprawy dokonuje firma turboservice.pl – regeneracja turbosprężarki i robią to naprawdę bardzo dobrze, dlatego każdy, kto się do nich zgłosi będzie bardzo zadowolony. Polegając na ich doświadczeniu wiemy, że wyjedziemy bardzo szybko naprawionym samochodem. Im szybciej do nich trafimy tym szybciej zajmą się naszym uszkodzonymi sterownikiem turbosprężarki.