Metod jest wiele, bo jeśli robimy to w domu to stawiamy jabłka do zimnego miejsca. Problem w tym, że niestety, ale na wiosnę z tych jabłek niewiele się nadaje do spożycia. Gniją bardzo szybko i nic z tego nie mamy.

Wyobraźmy sobie teraz, że sadownik ma dziesiątki ton jabłek i ma z tego takie straty jak my? To byłoby niewyobrażalne dla niego, dlatego takie osoby, które przechowują jabłka mają swoje sposoby na to żeby zachować ich świeżość na bardzo długi czas. My w domu tego nie będziemy stosować, bo tutaj chodzi o specjalny preparat, który aplikowany jest do komory, w której przechowywane będą jabłka.

1

My komory nie mamy, bo nie zajmujemy się tym profesjonalnie. Dla sadownika taka komora to prawdziwy skarb, bo oznacza, że może on na wiosnę zarobić bardzo dużo pieniędzy na sprzedaży jabłek. Jabłka bardzo często w sezonie kosztują bardzo mało i sadownicy nie wychodzą na swoje. Jeśli zaczną je przechowywać to mogą na tym naprawdę dużo zyskać, dlatego korzystają z takiego sposobu, który jest dla nich bardzo skuteczny. Im więcej korzyści z tego będzie tym sadownik będzie bardziej zadowolony, bo na tym może zarobić. Stosowanie takiego środka jest bezpieczne dla jabłek i dla nas osób, które później będą te jabłka zjadać.

Przechowywanie jabłek

Podczas przechowywania jabłek w powietrzu pojawia się etylen, który powoduje rozpoczęcie procesu gnicia jabłek, pojawią się przy tym również choroby. Etylen, jeśli zaczyna być produkowany to jest go coraz więcej i więcej. Zastosowanie odpowiedniego środka niszczy etylen, co też automatycznie stopuje pojawianie się w powietrzy bakterii czy grzybów. Jabłka dzięki temu nie chorują i są z tego o wiele większe zyski. Dzisiaj na rynku pojawiła się nowość, czyli taki środek, który można aplikować do komory samodzielnie. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na przechowywanie jabłek – fruitsmart.pl. Ten środek naprawdę bardzo dobrze działa dzięki temu wiemy, że nasze jabłka są bezpieczne i że można na tym wiele zyskać. To trzeba po prostu zastosować i to najlepiej od razu.