Budowanie mięśni jest takie samo, jak każdy inny rodzaj samodoskonalenia: jeśli masz odpowiednie informacje i wiesz, od czego zacząć, może to być prosty i prosty proces. Nikt nie może wykonać pracy za ciebie, ale możesz być wskazany we właściwym kierunku; oto kilka wskazówek dotyczących budowania mięśni, które działają dobrze.

Trenuj co najmniej trzy razy w tygodniu. Musisz co najmniej trzy sesje treningowe co tydzień, jeśli chcesz zobaczyć znaczny wzrost mięśni. Jeśli jesteś naprawdę nowy w treningu siłowym, na początku możesz zmniejszyć to do dwóch; należy jednak zwiększyć liczbę sesji tygodniowo, gdy tylko będzie to możliwe. Jeśli masz już doświadczenie w treningu siłowym, możesz również dodać więcej sesji.

Somatodrol

Czym wspomagać budowę mieśni? Zobacz http://ingai.pl/somatodrol/

Zjedz dużo białka. Jest to dobrze znany fakt, że im więcej białka może przechowywać twoje ciało, tym więcej mięśni możesz zbudować. Staraj się mieć co najmniej jeden gram białka, którego potrzebujesz na każdy kilogram, który ważysz. Na przykład kobieta o wadze 150 funtów powinna codziennie jeść około 150 gramów mięsa i innego białka.

Aby zwiększyć masę mięśniową w najbardziej efektywny sposób, musisz rozgrzać się przed każdym treningiem. Kiedy twoje mięśnie stają się silniejsze, doświadczają wielu dodatkowych stresów, które mogą powodować u nich kontuzje. Dlatego musisz się rozgrzać. Rozgrzewki składają się z lekkich ćwiczeń, a następnie ćwiczeń rozgrzewkowych. Nie podnosić ciężarów, dopóki nie zakończysz swojego rozgrzewki.

Spróbuj zmienić swoją rutynę. Po odrobinie wysiłku może się okazać, że znudzi ci się rutyna. Może to spowodować, że stracisz motywację, a nawet przestaniesz pracować razem. Zmień swój trening, aby wykonywać różnorodne ćwiczenia i na przemian grupy mięśni, nad którymi pracujesz w jednym ustawieniu. Utrzymując treningi nowe i różne, będziesz zainteresowany i zaangażowany w rutynę budowania mięśni.

Nawet jeśli uważasz, że podnoszenie ciężarów jest najlepszą metodą budowania mięśni, nie zawsze tak jest. Podnoszenie lekkości jest również bardzo ważne, jeśli chodzi o budowanie mięśni. Podnoszenie różnych ilości wagi działa na różne włókna mięśniowe, co może pomóc w zapewnieniu wyższej jakości przyrostu masy mięśniowej.

Wciśnij wszystkie swoje ćwiczenia, aby doprowadzić do uszkodzenia mięśni. Każde powtórzenie musi zostać zepchnięte do punktu, w którym mięśnie nie mogą wykonać jeszcze jednego zestawu ze względu na zmęczenie. Nie matuje się, gdy zaczynasz światło i zwiększasz do maksymalnej wagi, musisz upewnić się, że nie ma znaczenia, jaką wagę używasz, aby doprowadzić do zmęczenia.

Posiadanie niezawodnego partnera treningowego jest bardzo ważne przy budowaniu mięśni. Ten partner może pomóc ci zauważyć, że możesz wypompować te kilka dodatkowych powtórzeń, których sam nie możesz zrobić. Może to również pomóc, jeśli twój partner treningowy jest silniejszy od ciebie, ponieważ może to zmusić cię do cięższej pracy.

Aby uzyskać najlepszy możliwy wzrost mięśni, bardzo ważne jest wykonywanie złożonych ćwiczeń. Te konkretne ćwiczenia pozwolą ci na ćwiczenie kilku grup mięśni w każdym wyciągu. Na przykład, wyciskanie na ławce wyrzeźbi twoje ramiona, tricepsa i klatkę piersiową naraz.

Przed treningiem wypij wstrząs wypełniony aminokwasami wraz z węglowodanami i białkiem. To zwiększy sposób, w jaki twoje ciało radzi sobie z białkiem, i pomoże ci uzyskać wygląd, którego pragniesz. W każdej chwili spożywasz płynny posiłek; twoje ciało będzie wchłaniało je szybciej niż jedzenie zwykłego posiłku.

Wielką wskazówką dla rosnących mięśni, które często są pomijane, jest uzyskanie odpowiedniej ilości snu. Twoje ciało leczy się i zmienia się podczas snu. Dlatego, jeśli nie masz dość tego, nie pozwalasz swojemu ciału mieć szansy na zrobienie tych rzeczy. Jeśli ciężko pracujesz, staraj się przynajmniej osiem godzin snu, jeśli nie więcej.

Budowanie mięśni jest bardzo interesującą czynnością, ale wymaga tego przygotowanie i wiedza, aby uniknąć kontuzji. Nie biegnij na siłownię, myśląc, że możesz się uczyć, jak idziesz. Albo idź razem z doświadczonym przyjacielem, albo zrób wcześniej badania, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać.

Jeśli twoja praca nad budową mięśni działa, powinna cię wzmacniać. Im jesteś silniejszy, tym cięższa będzie Twoja waga podczas treningu. Faktem jest, że po każdych dwóch sesjach treningowych powinieneś być w stanie podnieść o 5 procent więcej. Jeśli nie widzisz takich wyników, sprawdź, czy możesz zrobić coś złego. Jeśli czujesz się tak, jakbyś miał mniej siły niż podczas ostatniego treningu, możesz nie pozwolić swoim mięśniom na całkowite wyleczenie.